Czym jest questrunner?

Questrunner to nowoczesne narzędzie do tworzenia i prowadzenia edukacyjnych gier miejskich i terenowych. Celem, który przyświecał nam podczas tworzenia questrunnera było stworzenie programu intuicyjnego, przyjaznego i łatwego w obsłudze, który dzięki nowoczesnej technologii umożliwi poszerzenie granic rzeczywistości.

Questrunner składa się z trzech części

  1. Internetowy Kreator questów. Przejrzysty i czytelny, umożliwia zaprojektowanie własnej gry, niezależnie od stopnia jej skomplikowania. Służy też tworzeniu własnej bazy zadań, które mogą być wielokrotnie wykorzystywane do tworzenia nowych gier w przyszłości. Quest, czyli nasza gra, to zestaw zadań, które uczestnicy muszą zrealizować w zaplanowanym przez jej autora czasie. Za każde poprawnie zrealizowane zadanie uczestnicy otrzymują punkty, które sumuje się po zakończeniu gry.

  2. Aplikacja questrunner na smartfony i tablety. To właśnie sam questrunner, który prowadzi nas ulicami miast, gdy jako gracz stawiamy czoła kolejnym zadaniom; podsuwa zagadki, zgłasza bliskość ważnych miejsc, zadaje pytania, testuje spostrzegawczość.

    Jeśli jesteś autorem gry i chcesz ją poprowadzić dla konkretnej grupy ludzi (najczęściej podzielonych na rywalizujące ze sobą drużyny), aplikacja staje się narzędziem do monitorowania ich postępów w grze. Pozwala zlokalizować ich położenie na mapie, oraz na bieżąco wyświetla trasę, którą podążają.

  3. Internetowy Katalog questów. To tutaj znajdują się wszystkie gry zaprojektowane dotychczas przez użytkowników questrunnera, lub też zaprojektowane przez YDP na życzenie konkretnych odbiorców. Można korzystać z nich, jeśli szukamy sprawdzonych gier, lub też brakuje nam czasu na zaprojektowanie własnej.

Questrunner powstał z myślą o nauczycielach, którzy chcą poprowadzić lekcję historii w centrum miasta; o przyrodnikach, którzy chcą zachęcić do eksploracji ścieżek edukacyjnych; o turystach, którzy nie lubią banalnego zwiedzania nowych miejsc. Questrunner jest dla wszystkich, których nuży zastała codzienność i mają ochotę eksplorować świat po nowemu.

Zarejestruj się za darmo